Як вибрати циркуляційний насос

У наш час водяне опалення приміщень, в тому числі і в приватних будинках, є найбільш затребуваним та популярним варіантом. Зробити опалення ще більш ефективним в плані створення однаково комфортної температури в кожній кімнаті допомагає використання циркуляційних насосів. Головне – правильно вибрати агрегат. Розглямо як підібрати циркуляційний насос на варіантах, що пропонує датський виробник Grundfos. Він є світовим лідером на ринку насосного обладнання.

Влаштування циркуляційного насоса

Це пристосування, зазвичай працює від мережі з напругою 220 або 380 вольт, має невеликий розмір. Воно встановлюється в системах не тільки опалення, але і ГВП, холодного водопостачання. Завдання агрегату – забезпечити примусову циркуляцію нагрітого за допомогою котла теплоносія по системі опалення. Конструктивно пристрій складається з клемної коробки для підключення до мережі і корпусу.

Він складається з двох частин. В одній з них розташований електродвигун, в іншій – перекачивающая камера. Остання забезпечена різьбовими або фланцевими патрубками-випусками. З їх допомогою здійснюється приєднання циркуляційного насоса до трубопроводу. Ротор двигуна може стикатися з перекачується гарячою водою або бути ізольованим від неї. У першому випадку мова йде про мокрому типі циркуляційного насоса, в другому – про його сухому варіанті.

У домогосподарствах зазвичай використовують мокрий ротор. Це обумовлено практично безшумної його роботою, а також можливістю змащувати і охолоджувати рухливі частини пристосування, включаючи ротор, самим теплоносієм. Рекомендуємо звернути увагу на різні моделі циркуляційних насосів Grundfos марки MAGNA 3 .

Для позбавлення системи від нагромадилося в ній повітря пристрій має гайку на роторі або спеціальний відведення повітря. Мокрий агрегат може функціонувати в трьох режимах. Це дає можливість керувати швидкістю подачі теплоносія, що робить використання агрегату комфортним і економним. Перемикач швидкостей знаходиться на корпусі пристосування.

Ті, хто не хоче «морочитися» з режимами, перемикачами і іншими «фішками», можуть купити апарат, що працює в повністю автоматичному режимі. Це можуть бути, наприклад, циркуляційні насоси Grundfos ALPHA 3 . Вони самі будуть знаходити оптимальний режим, пристосовуючись під опалювальну систему.

Як підібрати циркуляційний насос

Щоб пристрій працював максимально ефективно, він повинен відповідати за всіма параметрами певній системі опалення. Тому перш, ніж його купити, необхідно мати розуміння того, як вибрати циркуляційний насос для опалення приватного будинку. Про правильність підбору пристосування будуть свідчити чотири основні показники:

 • максимальна ефективність опалювальної системи;
 • відсутність шумів в радіаторах і трубах;
 • значна економія електроенергії;
 • підвищення рівня тепловіддачі всіх вхідних в систему елементів.

Щоб домогтися всіх перерахованих вище показників, при виборі циркуляційного насоса для системи опалення слід обов’язково враховувати продуктивність і необхідний рівень напору. Важливе значення мають і умови експлуатації пристрою, в тому числі: діаметр труб, вид носія тепла і його температуру.

Як розрахувати продуктивність

Для визначення цього параметра (він позначається буквою Q) конкретного насоса необхідно мати в розпорядженні дані про потужності котла в кВт (N), температурі теплоносія на вході (T1) в котел і виході (T2) з нього. Зазвичай при проведенні розрахунків T1 беруть 60-700C, а T2 90-95. Щоб отримати продуктивність агрегату, необхідно його потужність помножити на різницю температур теплоносія перед його попаданням в котел і після підігріву в ньому. Це можна виразити формулою: Q = (T2 – T1) х N.

Як розрахувати напір

Визначившись з продуктивністю насоса, слід перейти до розрахунку тиску (напору) в трубопроводі. Цей показник необхідний для отримання інформації про опір, яке повинен подолати агрегат в процесі виконання своєї функції. Для точного визначення цього параметра фахівці застосовують складні формули. Розібратися в цьому людині, яка не перебуває «в темі», складно. Тут можна піти по більш легкому шляху, використовуючи усереднені показники гідравлічного опору різних ділянок опалювальної системи в Па / м (паскаль на метр):

 • прямі ділянки – близько 150;
 • крани триходові – 30;
 • фітинги – близько 45;
 • апаратура для терморегуляції – 105.

Щоб розрахувати напір, необхідно скласти всі отримані числа і помножити суму на 0,0001

Переваги покупки насосів Grundfos

Циркуляційні пристрої цього виробника – це цілісний апарат з продуманими до дрібниць елементами. Для виготовлення корпусу насоса використовуються тільки високоякісні матеріали:

 • алюміній;
 • нержавійка;
 • латунь і бронза.

Підшипники ковзання зроблені зі зносостійкої кераміки. Пристрої оснащені електродвигунами, охолоджуваними перекачується теплоносієм, вузлом управління з великою кількістю функцій і режимів, мокрим ротором. Останній укладений в пристосуванні у вигляді склянки з нержавіючої сталі. До «плюсів» даного виду продукції данського бренду Grundfos можна також віднести:

 • додаткову обмотку двигуна, яка надійно захищає його від будь-яких несподіванок в ході експлуатації;
 • наявність системи, що здійснює регулювання перепадів тиску;
 • практично повна відсутність шуму;
 • простоту монтажу, що не вимагає великого досвіду і спеціальних знань;
 • невибагливість у догляді;
 • відсутність необхідності частого проведення технічного обслуговування;
 • привабливий зовнішній вигляд;
 • довговічність при грамотній експлуатації.
X
0
  0
  Корзина
  Корзина пустаПовернутись